GÖKAY AYGÜN

  • 3

GÖKAY AYGÜN

Emekli müzeci bir babanın ve ev hanımı bir annenin oğlu olarak 1966 yılının yöresel söylemiyle Kiraz ayında İstanbul’da doğan Gökay Aygün; Piripaşa İlkokulu, İstiklal (Tülin Manço) İlkokulu, Okmeydanı (Tülin Manço) Ortaokulu ve Beyoğlu Atatürk Erkek (İstanbul Atatürk Anadolu) Lisesi’ni bitirdi.

Soy itibariyle Giresun Keşap Küçükgeriş Köyü Dikkaşoğulları sülalesine mensup olan Gökay Aygün, Marmara Üniversitesi Basın Yayın Yüksekokulu (İletişim Fakültesi) Gazetecilik ve Halkla İlişkiler Bölümü’nden mezun oldu. Tuzla Piyade Okulu’nda temel askerlik eğitimini alan Aygün, Kıbrıs’ın ilk Türk askeri birliği olan KKTC Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Kıbrıs Türk Kuvvetleri Alayı’nda Piyade Asteğmen rütbesiyle takım komutanlığı yaptı.

Vatani vazifesinin ardından kısa bir süre Yıldız Teknik Üniversitesi Satın Alma Servisi’nde memuriyet ve yine aynı üniversitenin Fen Edebiyat Fakültesi’nde idare amirliği görevlerinde bulunan Gökay Aygün; Tercüman, Hürriyet gibi ulusal gazetelerde çalıştı. Emekli olduktan sonra Trabzon’a yerleşen Aygün; Karadeniz’in Sesi ve Karadeniz’de Son Nokta gazetelerinde bir süre mesleğine devam etti.

Geçirdiği bypass (aort diseksiyonu) ameliyatı sonrası mesleğini noktalayan Gökay Aygün; hobi olarak fotoğrafçılık, bilgisayar ve internetle ilgilenmektedir. Sevdalısı olduğu köyü Küçükgeriş’in internet sitesinin kurucusu olan Aygün, yine köyünün sosyal medyadaki gruplarının webmasterlığını yapmaktadır. Eşi ev hanımı olan Gökay Aygün’ün ikisi öğretmen, ikisi öğrenci dört kız evladı vardır. İngilizce bilen Aygün, Sürekli Basın Kartı sahibi ve Türkiye Gazeteciler Cemiyeti üyesidir.


3 Comments

Avatar

Tülay Aygün

Eylül 22, 2019at 1:22 am

Çok güzel olmuş, eline sağlık.

Avatar

Zeynel TOMAK

Eylül 23, 2019at 7:08 am

Gökay amcam güzel olmuş ..Elinize sağlık…

Avatar

Halime Gölünük

Eylül 27, 2019at 4:01 pm

Yine ruhunun redikallığını göstermişsin. Sizi anlatan Harika bir sayfa olmuş. Ellerin dert görmesin 👏

Yorum Yazın

Son Yazılar

Son Yorumlar

Arşivler

Kategoriler

“İnsan için en zor olan şey, her gün insan kalmaktır.”